KURUMSAL

Kurumsal / Sosyal Sorumluluk
WWR Sponsorluk

ARKEL, Eyüboğlu WWR Robotics takımına gençlerimizin robotik alanındaki gelişimlerinde yanlarında olmak ve uluslararası yarışma platformlarında Türk takımlarının da varlık gösterebilmelerini sağlamak amacıyla 2017 yılında sponsor olmuştur. Eyüboğlu Lisesi Matematik Öğretmeni Sinan Yatağanbaba danışmanlığındaki takım, FRC Türkiye’de yaşadıkları deneyimlerin ardından işi bir üst seviyeye çıkarmak adına geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da mart ayında Amerika’da gerçekleştirilecek uluslararası seçmelere katılma kararı almıştır. Takım 2016 yılında NYC Regionals da başarılı “çaylak” takımlar arasında yerini almış ve takımın geleceği için önemli tecrübelere sahip olmuştur.

 

     

 

2016 Mayıs/Haziran döneminde okul yönetimi ile gelecek yılın stratejik planlamalarına başlayan takım kullanılmayan bir laboratuvarı yeniden inşa ettirerek bir robot atölyesine sahip olmuştur. 2016-2017 öğretim yılında Wonder Works Robotics adıyla bağımsız yeni bir “çaylak” takım kurmuş, Eyüboğlu Eğitim Kurumlarından bir yıl öncesinde sahip olduğu katılımcı sayısını 5’den 18’e çıkarmıştır. Takımın yoğun eforlarıyla robotun; tasarımı, programlaması, inşa edilmesi ve robotu harekete geçirme eylemleri tamamlanmıştır. Takımın misyonu robotiği tanıtma ve FRC kültürünü turnuvalara katılarak yayıp, isim bilinirliğini arttırmaktır. 3 FLL ve 2 FLL Junior takımına danışmanlık yapmakla birlikte Wonder Works Robotics takım üyesi sayısını 5’den 18’e bir yılda çıkarmıştır. Bunu başarabilmek için takım üyeleri okulda FIRST ruhunun tanınmasını sağlayacak bilgilendirici sunumlar ve atölyeler yapılmıştır. Ayrıca takım, okulunu 3 boyutlu tasarım yazıcısı ve robot tasarımı konusunda cesaretlendirmektedir. Wonder Works Robotics güncel olarak 10 adet 3 Boyutlu Tasarım Yazıcısını robotun parçalarını basmak için kullanmaktadır. Takım olarak güçlü yapılarıyla ve iş gücüyle, birçok farklı alanda en iyisi olmayı hedefliyor ve toplumumuzda pek çok şeyi değiştirip iyileştirebileceğine inanıyor. 2016’daki “Rock’n Roll” yarışmasındaki başlangıçlarıyla beraber WWR olarak Amerika’daki yerel FRC turnuvasında çaylak takım olarak dikkat çekici bir başarıya imza atmanın mutluluğunu yaşamaktadırlar.

 

     

 

FIRST FRC Nedir?

 

FIRST®1989 yılında Dean Kamen’ın liderliğinde ve Woodie Flowers tarafından kurulmuştur. Dean Kamen bilimin ve sporun heyecanını FIRST de birleştirmiştir. Kamen bu aktivitenin mecburi olmamasını ve akademik derslerden uzak olmasını uygun görmüştür ve yargılayıcı olmayan, ekip çalışmasına dayanan bir ortam yaratmayı hedeflemiştir. Dean Kamen FIRST gibi bir topluluk oluşturduğu için gururludur ve sonuç olarak gelecekte önemli teknolojik gelişmelere tanık olmayı ummaktadır. Detaylı bilgi için lütfen http://www.firstinspires.org/robotics/frc  web sayfasını ziyaret ediniz.